Rejestrator 4-kanałowyna na planie filmowym

Rozwój kinematografii

W dobie coraz większej popularności filmów producenci są zmuszeni do coraz większego ich nagrywania. Nie jest to jednak takie proste. Nagranie dwugodzinnego filmu to wiele miesięcy pracy. Również koszta nie są niskie. Trzeba opłacić wszystkich aktorów, ekipę filmową, plan zdjęciowy. W późniejszym etapie koszta na pewno się zwrócą, ale na początku trzeba zainwestować. A prawdą jest, że tak naprawdę nigdy nie wiadomo, czy dany film spodoba się publiczności i jak chętnie będzie puszczany w kinach. Całe przedsięwzięcie rozpoczyna się od napisania scenariusza. Odpowiednio wykształceni scenarzyści doskonale się tym zajmą, ale nie jest to praca na jeden wieczór. Wymaga dużo koncentracji i samozaparcia. Jest to też odpowiedzialne zadanie. Od scenariusza zależy najwięcej, bo to on narzuca filmowi fabułę. Jeśli będzie nieciekawa, nawet najwięksi aktorzy nie ocalą produkcji. Kiedy już mamy stworzony scenariusz, czas zatrudnić aktorów.

rejestrator 4-kanałowy

Przeprowadza się w tym celu castingi, na których spośród wielu kandydatów wybiera się tych, którzy najlepiej pasują do danej roli. Kompletowanie ekipy też nie jest łatwe. Wielu znanych aktorów ma inne obowiązki i często trzeba czekać, aż będą dostępni. Oczywiście warto poczekać, bo im bardziej znani aktorzy, tym większa szansa, że film będzie bardziej popularny. Skompletowana ekipa dostaje do rąk scenariusz. Każdy musi nauczyć się swojej roli na pamięć. Uniknie się w ten sposób marnowania czasu na powtarzanie kwestii, których aktor nie do końca pamięta. Następnie przychodzi pora na scenografię. Tutaj jest najwięcej roboty.

Montaż tła obrazu

Każda scena filmu wymaga innych dekoracji. Trzeba przygotować to wszystko. Czasem nagrywa się także na tak zwanym „green screen”. Rejestrator 4-kanałowy na planie filmowym nagrywa aktorów na zielonym tle, a w dalszych etapach przy montażu dodaje się adekwatne tło. Jest to dobra metoda, ale nie pozwala całkowicie pozbyć się organizacji rekwizytów. One również są potrzebne. Żeby aktor realnie odegrał, że trzyma jakiś przedmiot najlepiej, aby miał go w dłoni, a nie aby tylko udawał, że coś trzyma. Choć doświadczony aktor mógłby poradzić sobie nawet z takim zadaniem. Ekipa filmowa spędza na planie całe miesiące. Jedną scenę potrafią powtarzać przez kilka dni, aby była idealna. Jak widać praca na planie to nie sielanka jak myślą niektórzy, ale ciężka harówa.