Jakie meble do wymarzonego ogrodu?

Drzewa pełne zielonych liści, równo wystrzyżony trawnik, mini sadzawka i wielobarwne rabaty. Wokół ćwierkają ptaki, wiatr lekko szeleści wśród gałązek. Idealne miejsce do odpoczynku po pracy. Czegoś brakuje temu sielskiemu obrazkowi?

Oczywiście, przecież trudno wypoczywać, stojąc na środku tego wymarzonego i wypieszczonego miejsca. Koniecznie trzeba postawić meble ogrodowe. Wszak komplet mebli to element konieczny jeśli chcemy odpocząć albo spędzić miłe chwile na świeżym powietrzu z przyjaciółmi lub rodziną.
Jakie jednak wybrać? W sprzedaży znajdziemy ogromny wybór mebli od lekkich plastikowych po ciężkie i trwałe metalowe. Wybór zależy od charakteru ogrodu, jego wielkości sposobu użytkowania oraz zasobności portfela.

Komplet ogrodowy to zazwyczaj krzesła, fotele lub ławki oraz stół. Czasem dodatkowo można znaleźć skrzynie, pufy i różnego rodzaju siedziska.
W przypadku sporego ogrodu i częstych spotkań towarzyskich warto zaopatrzyć się w duży, wygodny komplet z sofą i fotelami oraz dużym stołem, do którego w każdej chwili będzie można dostawić kolejne krzesło do ogrodu (najlepiej dokupić kilka składanych lekkich i rozkładać je w razie potrzeby). Z takim wyposażeniem nie trzeba się martwić, że dla kogoś zabraknie miejsca. Jeśli preferujemy intymność i kameralność, wystarczą dwa fotele lub wygodna sofa i niewielki stolik, na którym położymy ulubioną książkę i postawimy filiżankę z aromatycznym napojem.

Jeszcze kilka lat temu w ogrodach, królowały plastiki o wyrazistych barwach. Obecnie możemy wybrać spośród różnych materiałów: drewna, rattanu, metalu, a i plastik, który ciągle cieszy się popularnością stara się imitować rattanowe lub wiklinowe plecionki. W modzie są przede wszystkim meble w kolorach naturalnych, ładnie komponujące się z ogrodową zielenią. Nie każdy jednak jest ich miłośnikiem. Co wtedy? Problem rozwiążą wielokolorowe poduszki, dzięki którym meble nabiorą indywidualnego charakteru, a zagospodarowana nimi przestrzeń stanie się wymarzonym miejscem spędzania czasu.