Pies lub kot w domu – jak zachować porządek?

Bardzo wiele osób nie wyobraża sobie domu bez futrzanego pupila. Jednak wraz z psem lub kotem w domu pojawia się bałagan, nad którym czasami ciężko jest zapanować. Oczywiście jest możliwość zakupienia zwierzaka z włosami a nie futrem, które zrzucane dwa razy w roku jest przyczyną załączenia całego mieszkania. Jednak jest to droga impreza, a jeśli mamy w domu najukochańszego kundelka lub dachowca, to jakoś musimy ogarnąć dom z wszechobecnego futra i stempli z łapek na podłodze.

Podłoga

Mając zwierzaki w domu najlepszym rozwiązaniem będzie pozbycie się wszelkiego rodzaju wykładzin. Dobrym wyborem są panele, parkiet, płytki lub wykładzina PVC, aby w prosty sposób usuwać wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Dywan zatrzymuje specyficzny zapach psi lub koci, który potem bardzo czuć w domu, jeśli dywan nie jest regularnie prany. Dodatkowo futro przyczepiające się do dywanu nie jest tak łatwo usunąć odkurzaczem. Tutaj wchodzi w grę pranie lub wyczesywanie na sucho kłaków z powierzchni wykładziny.
	czyszczenie mebli tapicerowanych Wrocław

O ile nad brudnymi łapami można zapanować, aby nie brudziły podłogi, to nad wypadającym futrem nie do końca. Oczywiście ważne jest, aby psa regularnie kąpać i wyczesywać, jednak i tak nie jesteśmy w stanie w stu procentach wyczesać wszystkiego.

Meble tapicerowane

Zwierzaki bardzo często wylegują się nie tylko na podłodze lub w swoich legowiskach. Każdy właściciel psa czy kota wie, że w rzeczywistości to bardzo różnie wygląda. Zatem nasze kanapy, fotele i łóżka bywają oślinione, zakłaczone i ubrudzone. Tego już sami nie będziemy w stanie opanować i dlatego trzeba szukać pomocy u profesjonalistów. Wystarczy w internecie wpisać odpowiednie hasło np. czyszczenie mebli tapicerowanych Wrocław lub inne miasto, które nas interesuje. Dzwonimy, umawiamy się na wizytę i załatwione.

Profesjonalne czyszczenie jest o wiele bardziej skuteczne i bezpieczne dla naszych mebli. Osoby znające się na rzeczy używają odpowiedniego sprzętu i preparatów. Wszelkiego rodzaju zabrudzenia i przykry zapach usunięty zostanie w stu procentach.